Program třídních schůzek 20.9.2017

Program třídních schůzek 20. 9. 2017

Informace webové stránky školy: www.zsamsvresovice.cz

Školní řád k nahlédnutí u ředitelky školy, stejně tak jednotný klasifikační řád (podle něj známkují všechny paní učitelky).

Absence – zákonný zástupce omlouvá žáka z výuky telefonicky, osobně, písemně. Při

absenci přesahující 60 hodin bude vyžadováno potvrzení od lékaře, omluvenka do TV

– vždy do ŽK

Omluvenka z rodinných důvodů, dovolená – delší než 2 dny (formulář – ke stažení

na webových stránkách), povoluje ředitelka školy

Omluvenky do ŠD vždy písemně na papír, odevzdává se paní vychovatelce.

Třídní záležitosti:

·         Výuka – dú podepisují rodiče, každý den kontrolují pouzdro (ostrouhané pastelky, tužky)

·         Všechny pomůcky podepíší

·         Zákaz nošení cenných věcí do školy – žáci nenosí do školy mobil, pokud je to nutné, mají ho vypnutý v aktovce na vlastní zodpovědnost nebo uložený u paní ředitelky.

·         Ztráta věcí se ihned hlásí paní třídní učitelce nebo paní vychovatelce

·         Ubližování, napadení, nabádání ke krádeži, … ihned hlásit třídní učitelce nebo vychovatelce

·         V prostorách školy se nelze pohybovat na kolečkových bruslích, skateboardu, koloběžce

·         Návštěva rodičů v době výuky je nepřípustná, schůzky rodičů s pedagogem může být domluvena před nebo po výuce

·         Odevzdávat Záznam o preventivní prohlídce – sedmiletá, devítiletá a jedenáctiletá prohlídka, nutný podpis rodiče

·         Rodiče doprovází své děti do školy jen do šaten

·         Každý žák má svou skříňku, udržuje ji v čistotě, nic do ní nelepí, má svůj zámek, náhradní klíč je uložen u třídní učitelky – rodiče průběžně kontrolují stav skříňky.

·         Dopoledne je škola uzavřena, při odchodu zkontrolujte, že se dveře zavřely, důvod – bezpečnost žáků

·         Vstup do školy od 7:00 do 7:55, odchod do 16:00

·         Přihlásili jsme se do projektu „ Plastožrout “ – víčka z PET lahví roztřídíme, prodáme, dětem pořídíme nové pomůcky ( sbírají se jen vršky od lahví, které skladujeme v lednici, na praní, atd. NE )

·         Projekt „ Ovoce do škol “ „Mléko do škol“ – žáci dostávají 1 x za 14 dní ovoce nebo zeleninu a mléko zdarma ke svačině

·         Přinést ručník, bude se prát ve škole

·         1 x za 14 dní – vyprat tělocvik

·         Oblečení do tělocvičny: boty s bílou podrážkou, šortky, tričko, teplákovka, tenisky na ven

·         Oblečení do ŠD: teplákovka, boty na ven.

·         Odhlašování obědů – rodiče si odhlašují obědy u pí Frantisové (582 368 525,
na emailovou adresu
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.strava.cz  nebo osobně přímo v ZŠ Bedihošť vždy do 12:00 hod., mimořádně je možné odhlásit oběd do 13:00 hod. ) , žák má nárok jen na oběd (první den nemoci), další dny musí být obědy odhlášeny jinak se platí v plné výši, bez dotace

·         Obědy: dětem, které nechodí do jídelny doporučujeme buď vydatnou svačinu nebo jít na oběd domů nebo 1x týdně přihlásit oběd.

·         Placení obědů: děti od 7 do 10 let platí 19 Kč – režie od státu je 29 Kč. Nárok na oběd má žák v této ceně jen první den nemoci, druhý den už platí 48 Kč, pokud rodiče oběd neodhlásili. Děti od 11 let platí 22 Kč – režie je 29 Kč, celková cena druhého dne nemoci je 51 Kč. Výdej obědů jen do 13:00.

Akce ZŠ do konce roku 2017:

Ø  29. 9. ředitelské volno pro ZŠ i MŠ – není ŠD ani obědy (odhlášené).

Ø  Projektové dny v ZŠ i MŠ, v září 22. 9. 2017 „Ukliďme Vřesovice“ ZŠ i MŠ se zapojí do celostátní akce „Ukliďme Česko“, žáci ZŠ se budou 1., 2. a 3. hod. učit, 4. – 5. bude probíhat projektový den. Úklidové a ochranné pomůcky zajistí škola.

Ø  Sběr starého papíru od 9.10. do 20.10. 2017 – větší množství můžete odvést do sběrny Natura v Držovicích.

Ø  4. a 5. roč. dopravní hřiště

Ø  Rozsvěcování stromečku 2. 12. 2017 ve Výšovicích a 3. 12. 20107 ve Vřesovicích

Ø  Mikulášská besídka ve Vřesovicích - 3. 12., možná i ve Výšovicích – bude upřesněno (budou vystupovat žáci zapsaní do kroužku dramatického a vybraní žáci)

Ø  Vánoční besídka školy v sokolovně ve Vřesovicích: 13. 12. 2017 v 16:30

Ø  Vystoupení ŠD pro seniory ve stacionáři ve Vřesovicích

Ø  Vánoční prázdniny 23. 12. 2017 do 2. 1. 2018

Dny a časy budou upřesněny na další třídní schůzce.

Škola v přírodě

Místo:             Beskydy

Datum:            červen 2018 (asi 3. týden)

Cena:               předběžně 2.200,-Kč – cena zahrnuje ubytování, 5x denně strava, autobus, diplomy, odměny, výlet, vstupné, pohledy a známky.

Kroužky jsou pravidelně od 13:00 do 14:00, pobyt dětí venku od 14:00 do 15:00.

Rodiče si vyzvednou děti do 14:00 nebo po 15:00. V době pobytu venku nejsou děti ve škole.

Poplatek za ŠD do 27. 9.

Základní škola a mateřská škola Vřesovice, příspěvková organizace

Vřesovice 107
798 09, Vřesovice

Telefon na ředitelku školy: 727 988 600
Web: www.zsamsvresovice.cz
IZO 181 043 076
BÚ 107 – 1268760267 / 0100

O nás

Na základní a mateřské škole ve Vřesovicích se vzdělávají děti z obcí Vřesovice, Výšovice, Vranovice – Kelčice, Dětkovice, Dobromilice, Dobrochov a Prostějova. ZŠ je spojena s MŠ a tvoří jeden právní subjekt.

Základní škola má 4 třídy. ZŠ Vřesovice je malotřídní škola určená pro žáky 1. - 5. ročníku, s kapacitou 61 žáků. V současné době máme 1. až 5. ročník, 60 žáků. Během letošního roku budeme žádat o rozšíření ZŠ z fondu peněz Evropské unie.

Mateřská škola má v současné době 2 třídy s kapacitou 45 dětí, které se dělí na malé děti – třída Včeličky, tj. děti od 3 do 4 let a předškolní děti – třída Zajíčků, tj. děti ve věku 5 a 6 let.

Více informací >>

Zápis 2013